Materiály a ich vlastnosti

Zastrešenie je vyrobené z hliníkových profilov (zliatina Al, Mg, Si), ktoré sú vyvinuté špeciálne na zastrešenie bazénov. Majú hrúbku stien od 1 do 3 mm. Sú vždy povrchovo upravené - eloxované alebo práškovo lakované (podľa stupnice RAL). Výrobca (SAPA) je držiteľom certifikátu ISO 9002.

Používame 3 typy profilov : 38x50, 60x63, 60x80 mm.

Najdlhšie hliníkové profily umožňujú vyrobiť zastrešenie bazénov do šírky 9 m - najmenší segment. Pre najväčšie konštrukcie je používaná pojazdná dráha Progres, Grande o výške 15 - 18 mm, maximálna šírka segmentov je 2450 mm.

 

Polykarbonáty a ich vlastnosti

Ako výplň sa používajú polykarbonátové dosky Makrolon, všetok spojovací materiál je nerezový.

Polykarbonátová výplň spôsobuje tzv. skleníkový efekt. Slnečné lúče rozptýlené v atmosfére aj v dňoch, kedy je zamračené, spôsobujú ohrievanie vody a vzduchu v zastrešení. 

V noci alebo v chladných a oblačných dňoch dochádza k pomalšiemu ochladzovaniu vody a vzduchu. Vonkajšia plocha všetkých polykarbonátových dosiek je pokrytá vrstvou vysoko kvalitnej UV stabilizácie. Dokáže absorbovať účinky škodlivého UV žiarenia a zabraňuje znehodnoteniu, praskaniu a nežiadúcim zmenám farby polykarbonátu. 

Používame dutinkový polykarbonát dvojvrstvový alebo štvorvrstvový. Neviditeľný film aplikovaný na povrchu dvojvrstvového polykarbonátu NO DROP zaistí rýchle a účinné stekanie skondenzovanej vody po stenách zastrešenia , nedochádza tak k odkvapkávaniu skondenzovanej vody. Vďaka tejto povrchovej úprave voda steká po vnútorných stranách zastrešenia.

Štvorvrstvový polykarbonát zvýši tepelnú izoláciu o 13 % (v porovnaní s dvojvrstvovým polykarbonátom). Štvorvrstvový polykarbonát ponúkame len v čírej farbe.

Kompaktný polykarbonát 4 mm má výrazne lepšie optické vlastnosti ako dutinkový polykarbonát. Môže byť použitý ako výplň do celého zastrešenia, alebo je možné skombinovať dutinkový polykarbonát s polykarbonátom kompaktným.

Pri výrobe zastrešenia bazéna platí, že je vždy nutné používať materiál len tej najvyššej kvality, pretože bazén vďaka chemickej úprave vody, vytvára pomerne agresívne prostredie, ktoré napadá všetky korózne materiály.