Zastrešenie bazénov ako užitočný
doplnok, s ktorým ušetríte

Prečo je zastrešenie bazénov nielen užitočné, ale aj dôležité

Navoďte si dovolenkovú atmosféru už pri pohľade do vašej záhrady.

K rodinnému domu patrí bazén rovnako ako terasa a záhrada. Malý, veľký, plavecký alebo len relaxačný, pobyt u neho je jednoznačne osviežujúci. V každom prípade je záhradný bazén dlhodobou investíciou a preto jeho výber je nesmierne dôležitý. Ponúkame vám bazén vyrobený na mieru z kvalitného materiálu s dlhodobou životnosťou. Užívať si pohodu pri bazéne dnes nie je len otázkou letných dní. Vďaka zastrešeniu bazéna, ktoré je najlepším riešením, je možné využívať exteriérový bazén čo najdlhšie v roku. Ponúkame vám široký výber modelov posuvného zastrešenia v špičkovej kvalite.

Prečo je zastrešenie bazénov nielen užitočné, ale aj dôležité

VAŠA SPOKOJNOSŤ. Stabilný dlhodobý rast spoločnosti. Vybudovať osobitné postavenie produktov vo vnímaní zákazníkov na základe kvality a dôveryhodnosti. Dobré, dlhodobo udržateľné vzťahy.

Zastrešenie bazénov nechráni len bazén, ale aj vás

Zastrešenie bazénov ochráni vodu pred rôznymi nečistotami, špinou, zvieratami aj poveternostnými vplyvmi. Navyše predĺži vašu kúpaciu sezónu aj o niekoľko týždňov a v bazéne si môžete zaplávať i v prípade nepriaznivého počasia.

Nehovoriac o tom, že zastrešenie bazénov pasívne a ekologicky ohrieva vodu. Ak už hovoríme o úspore, tak je preukázané, že zastrešenie bazénov prispieva aj k menšej spotrebe bazénovej chémie. Rodičia ocenia, že zastrešenie bazénov s detskou poistkou (plné uzamknutie) poskytuje bezpečnú bariéru, ktorá znemožní pád detí do vody. Je potrebné vyzdvihnúť ešte jeden aspekt, ktoré zastrešenie bazénov ponúka – keďže eliminuje škodlivé UV žiarenie, je vhodnou prevenciou vzniku rakoviny kože.

Zaiste vás poteší, že zastrešenie bazénov má jednoduché ovládanie a minimálne nároky na údržbu. Chcete mať zastrešenie bazénov aj vy? Kontaktujte nás pre bezplatnú a nezáväznú online kalkuláciu.

Čo je zastrešenie bazéna a prečo je dôležité?

Zastrešenie bazéna nie je len štýlovým doplnkom, je to nevyhnutná investícia do dlhodobej ochrany a udržateľnosti vášho bazéna. Predstavte si, že máte k dispozícii čistú, teplú vodu bez listov, hmyzu a iných nečistôt, ktoré môžu do bazéna padnúť. Zastrešenie bazéna vám to všetko umožní. Vďaka moderným technológiám je montáž rýchla a jednoduchá, a designy sú tak rôznorodé, že si každý nájde to svoje.

Výhody zastrešenia bazéna

Zastrešenie bazéna vám ponúka širokú škálu výhod. Okrem základnej ochrany pred nepriaznivým počasím a nečistotami zvyšuje aj energetickú efektívnosť bazéna. Teplá voda zostane teplou dlhšie, čo šetrí náklady na vykurovanie. Bezpečnostný aspekt je tiež nemenej dôležitý, pretože uzamknuté zastrešenie zabraňuje neopatrnému vstupu, najmä u malých detí. Navyše, zastrešenie bazéna sa stáva estetickým prvkom, ktorý celkový vzhľad záhrady vylepší.

Zastrešenie bazéna a jeho význam v kontexte rôznych typov bazénov

Zastrešenie bazéna je univerzálnym riešením pre rôzne typy bazénov. Môže sa jednať o bazény na mieru, kopané bazény, bazény do zeme, ale aj o malé bazény do zeme. Nie je to problém ani pre plastové bazény do zeme či plastové bazény na mieru. Fóliové bazény, ktoré si získavajú popularitu, taktiež ocenia výhody zastrešenia. Keď hľadáte informácie o cenových rozdieloch, fráza „posuvne zastrešenie bazéna cena“ vám ponúkne prehľad. Pre jednoduchšie varianty môžete zvážiť prekrytie bazénov jednokoľajové, ale pamätajte, že výhody plnohodnotného zastrešenia sú neporovnateľné.

TYPY ZASTREŠENÍ

VYBERTE SI NAJVHODNEJŠÍ TYP ZASTREŠENIA VÁŠHO BAZÉNA, KTORÉ PERFEKTNE ZAPADNE DO VAŠEJ ZÁHRADY

Základná rada zastrešenia AZURE

Ide o nový profilový systém cielene vyvinutý tak, aby umožnil už v základnej cene použitie moderných tesniacich systémov, bezpečnostných prvkov a elegantných zaguľatených profilov. Aj keď je rada AZURE základným riešením, tak je každé zastrešenie vyrábané s maximálnou starostlivosťou, na mieru vášmu bazénu.

Prekrytie Azure

Patrí do kategórie nízkych modelov. Využíva výhody jedného polomeru hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Možnosť voľby výplne – jednokomôrkový polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Prekrytie Azure Flat

Stredne vysoký model. Využíva výhody jedného rádiusu hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Výsledný efekt je plochejšie zastrešenie s malou výškou. Ocenia ju všetci, ktorí chcú, aby zastrešenie čo najmenej narušovalo vzhľad záhrady. Možnosť voľby výplne – jednokomôrkový polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Prekrytie Azure Compakt

Patrí do kategórie nízkych modelov. Využíva výhody jedného polomeru hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Možnosť voľby výplne – kompaktný polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Prekrytie Azure Angle

Najnižšie zastrešenie bazéna z radu AZURE kombinuje oblú strechu a šikmé steny. Vďaka tomu získava zastrešenie veľmi ladný a zároveň moderný tvar, ktorý sa hodí do každej záhrady. Výplň z kompaktného polykarbonátu s UV ochranou. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová

Prekrytie Azure Flat Compakt

Využíva výhody jedného rádiusu hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Výsledný efekt je plochejšie zastrešenie s malou výškou. Ocenia ju všetci, ktorí chcú, aby strecha čo najmenej narušovala ráz záhrady. Možnosť voľby výplne – kompaktný polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Nízke zastrešenie

Elegantné zastrešenie bazéna, špeciálne vyvinuté na jeho ochranu. Uľahčuje údržbu, zvyšuje kvalitu vody a robí bazén bezpečnejším.

Prekrytie Elegant

Elegantné prekrytie bazéna s oblými tvarmi a malou výškou. Bazén môžete využívať bez problémov aj v zakrytom stave.

Prekrytie Imperia

Nízke zastrešenie kombinuje zvislé steny s oblúkom. Neobmedzuje výhľad na okolitú krajinu alebo záhradu okolo bazéna.

Prekrytie CORONA

Nízky model zastrešenia bazéna. Hlavnými znakmi prekrytia Corona sú minimálne zaoblenia a zvislé steny.

Prekrytie VIVA

Model zastrešenia charakterizuje nízka konštrukcia a kombinácia bezkoľajového posunu segmentov s posunom po koľajnici.

Prekrytie Riviera

Elegantné prekrytie bazéna s oblými tvarmi a malou výškou. Bazén môžete využívať bez problémov aj v zakrytom stave.

Prekrytie Oceanic

Nízke zastrešenie kombinuje zvislé steny s oblúkom. Neobmedzuje výhľad na okolitú krajinu alebo záhradu okolo bazéna.

Stredne vysoké zastrešenie

Správna voľba kompromisu medzi nízkym a vysokým prekrytím. Stredné zakrytie bazénov umožňuje voľný pohyb osôb po takmer celom zastrešení priestoru.

Prekrytie Tropea

Typ rozmernejšieho zastrešenia bazéna umožňujúci dokonalý výhľad na Vašu záhradu, alebo na Vaše práve hrajúce sa deti. Ide o kompromis medzi priestornou Lagunou a nízkym Elegantom.

Prekrytie Universe

Hlavným dizajnovým prvkom tohto zastrešenia je pravidelne zaoblený tvar profilov. Tento model zastrešenia sa hodí do členitých záhrad osadených stromami a kríkmi.

Vysoké zastrešenie

Vysoké zastrešenia sú veľmi žiadané a obľúbené modely, vyznačujúce sa ako mnohoúčelové a priestranne.

Prekrytie Ravena

Ak hľadáte optimálny pomer medzi veľkosťou a funkčnosťou, potom tento model je zastrešením práve pre Vás. Ide o kombináciu zvislých stien v uhle cca 80° a vypuklých segmentov.

Prekrytie Laguna

Mnohoúčelové zastrešenie s vysokými stenami vytvárajúcimi priestornú halu, ktorého hlavnou výhodou je možnosť voľne sa pohybovať po celom zastrešenom priestore.

Kombinované zastrešenia

Popustite uzdu vlastnej fantázii a kombinujte rôzne typy zastrešenia v jednom, ktoré umožňujú prekrytie bazéna i využite záhradného nábytku pod zastrešením.

Prekrytie Combi

Na teleso plastového bazéna poskytujeme záruku 36 mesiacov. Na bazénové príslušenstvo poskytujeme záruku 24 mesiacov. Záruka platí na štandardné tvary bazénov aj atypické.

Doplnky k zastrešeniu

K vybaveniu zastrešenia neodmysliteľne patria doplnky.
Vstup do zastrešeného bazéna zabezpečujú dvere. V ponuke máme otváracie alebo posuvné.

Štandardná výška dverí sa pohybuje v rozmedzí 70 – 90 cm.
Ďalším doplnkom je výklopný prah na čelnej stene, ktorý slúži okrem vetrania aj ako pomoc pri odsúvaní segmentov v prípade prekážky pri zvýšenom okraji bazéna.

V ponuke máme aj elektrický posuv

Elektrický posuv sa skladá z dvoch pohonných jednotiek – solárneho panelu a diaľkovéhoovládača. Ponúkame tiež súmrakový stmievač, senzor dažďa a vnútorný termostat.

Starostlivosť o zastrešenie

Vďaka použitým technológiám zastrešenie nepotrebuje zvláštnu starostlivosť a údržbu.

Ako zastrešenie udržíte v čistote
Stačí, ho umyť čistým prúdom vody. Nepoužívať abrazívnu pastu, ktorá by mohla povrch poškriabať. Neprípustné je taktiež použiť prípravky obsahujúce benzol, benzín, acetón. Neodporúčame čistiť polykarbonát, pokiaľ je rozpálený od slnka.

Ochrana zastrešenia v nepriaznivom počasí
Pri silnom vetre je potrebné roztiahnuť zastrešenie nad bazén a použiť všetky aretačné prvky zastrešenia k jeho fixácií. Pohyb osôb v zastrešení a okolo neho je pri silnom vetre vylúčená!!!

VYSKÚŠAJTE RÝCHLU ONLINE KALKULÁCIU

ZISTITE CENU VÁŠHO NOVÉHO BAZÉNU NA MIERU