Zastrešenie bazénov ako užitočný doplnok, s ktorým ušetríte

Prečo je zastrešenie bazénov nielen užitočné, ale aj dôležité

Polykarbonátové zastrešenie bazénov, tvorené zvislými stenami a oblúkom, prispieva k maximálnemu využitiu bazéna v exteriéri. Má hneď niekoľko užitočných funkcií a výhod, ktoré ocení každý zodpovedný majiteľ bazéna. Prečo by ste nemali podceniť zastrešenie bazénov?

Pozrite si naše príslušenstvo

Zastrešenie bazénov nechráni len bazén, ale aj vás

Zastrešenie bazénov ochráni vodu pred rôznymi nečistotami, špinou, zvieratami aj poveternostnými vplyvmi. Navyše predĺži vašu kúpaciu sezónu aj o niekoľko týždňov a v bazéne si môžete zaplávať i v prípade nepriaznivého počasia.

Nehovoriac o tom, že zastrešenie bazénov pasívne a ekologicky ohrieva vodu. Ak už hovoríme o úspore, tak je preukázané, že zastrešenie bazénov prispieva aj k menšej spotrebe bazénovej chémie. Rodičia ocenia, že zastrešenie bazénov s detskou poistkou (plné uzamknutie) poskytuje bezpečnú bariéru, ktorá znemožní pád detí do vody. Je potrebné vyzdvihnúť ešte jeden aspekt, ktoré zastrešenie bazénov ponúka – keďže eliminuje škodlivé UV žiarenie, je vhodnou prevenciou vzniku rakoviny kože.

Zaiste vás poteší, že zastrešenie bazénov má jednoduché ovládanie a minimálne nároky na údržbu. Chcete mať zastrešenie bazénov aj vy? Kontaktujte nás pre bezplatnú a nezáväznú online kalkuláciu.

Typy zastrešení

Vyberte si najvhodnejší typ zastrešenia vášho bazéna, ktoré  perfektne zapadne do vašej záhrady.

Základná rada zastrešenia AZURE

Ide o nový profilový systém cielene vyvinutý tak, aby umožnil už v základnej cene použitie moderných tesniacich systémov, bezpečnostných prvkov a elegantných zaguľatených profilov. Aj keď je rada AZURE základným riešením, tak je každé zastrešenie vyrábané s maximálnou starostlivosťou, na mieru vášmu bazénu.

Prekrytie Azure

Patrí do kategórie nízkych modelov. Využíva výhody jedného polomeru hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Možnosť voľby výplne – jednokomôrkový polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Prekrytie Azure Flat

Stredne vysoký model. Využíva výhody jedného rádiusu hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Výsledný efekt je plochejšie zastrešenie s malou výškou. Ocenia ju všetci, ktorí chcú, aby zastrešenie čo najmenej narušovalo vzhľad záhrady. Možnosť voľby výplne – jednokomôrkový polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Prekrytie Azure Compakt

Patrí do kategórie nízkych modelov. Využíva výhody jedného polomeru hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Možnosť voľby výplne – kompaktný polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Prekrytie Azure Flat Compakt

Využíva výhody jedného rádiusu hliníkových profilov – zastrešenie tak vyzerá veľmi elegantne. Výsledný efekt je plochejšie zastrešenie s malou výškou. Ocenia ju všetci, ktorí chcú, aby strecha čo najmenej narušovala ráz záhrady. Možnosť voľby výplne – kompaktný polykarbonát. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová.

Prekrytie Azure Angle

Najnižšie zastrešenie bazéna z radu AZURE kombinuje oblú strechu a šikmé steny. Vďaka tomu získava zastrešenie veľmi ladný a zároveň moderný tvar, ktorý sa hodí do každej záhrady. Výplň z kompaktného polykarbonátu s UV ochranou. Výber z dvoch farieb prevedenia hliníkových profilov – strieborná alebo antracitová

Nízke zastrešenie

Elegantné zastrešenie bazéna, špeciálne vyvinuté na jeho ochranu. Uľahčuje údržbu, zvyšuje kvalitu vody a robí bazén bezpečnejším. 

Prekrytie Elegant

Elegantné prekrytie bazéna s oblými tvarmi a malou výškou. Bazén môžete využívať bez problémov aj v zakrytom stave.

Prekrytie Imperia

Nízke zastrešenie kombinuje zvislé steny s oblúkom. Neobmedzuje výhľad na okolitú krajinu alebo záhradu okolo bazéna.

Prekrytie CORONA

Nízky model zastrešenia bazéna. Hlavnými znakmi prekrytia Corona sú minimálne zaoblenia a zvislé steny.

Prekrytie VIVA

Model zastrešenia charakterizuje nízka konštrukcia a kombinácia bezkoľajového posunu segmentov s posunom po koľajnici.

Prekrytie Riviera

Elegantné prekrytie bazéna s oblými tvarmi a malou výškou. Bazén môžete využívať bez problémov aj v zakrytom stave.

Prekrytie Oceanic

Nízke zastrešenie kombinuje zvislé steny s oblúkom. Neobmedzuje výhľad na okolitú krajinu alebo záhradu okolo bazéna.

Stredne vysoké zastrešenie

Správna voľba kompromisu medzi nízkym a vysokým prekrytím. Stredné zakrytie bazénov umožňuje voľný pohyb osôb po takmer celom zastrešení priestoru. 

Prekrytie Tropea

Typ rozmernejšieho zastrešenia bazéna umožňujúci dokonalý výhľad na Vašu záhradu, alebo na Vaše práve hrajúce sa deti. Ide o kompromis medzi priestornou Lagunou a nízkym Elegantom.

Prekrytie Universe

Hlavným dizajnovým prvkom tohto zastrešenia je pravidelne zaoblený tvar profilov. Tento model zastrešenia sa hodí do členitých záhrad osadených stromami a kríkmi.

Vysoké zastrešenie

Vysoké zastrešenia sú veľmi žiadané a obľúbené modely, vyznačujúce sa  ako mnohoúčelové a priestranne.

Prekrytie Ravena

Ak hľadáte optimálny pomer medzi veľkosťou a funkčnosťou, potom tento model je zastrešením práve pre Vás. Ide o kombináciu zvislých stien v uhle cca 80° a vypuklých segmentov.

Prekrytie Laguna

Mnohoúčelové zastrešenie s vysokými stenami vytvárajúcimi priestornú halu, ktorého hlavnou výhodou je možnosť voľne sa pohybovať po celom zastrešenom priestore.

Kombinované zastrešenia

Popustite uzdu vlastnej fantázii a kombinujte rôzne typy zastrešenia v jednom, ktoré umožňujú prekrytie bazéna i využite záhradného nábytku pod zastrešením.

Prekrytie Combi

Doplnky k zastrešeniu

K vybaveniu zastrešenia neodmysliteľne patria doplnky.

Vstup do zastrešeného bazéna zabezpečujú dvere. V ponuke máme otváracie alebo posúvne.

Štandardná výška dverí sa pohybuje v rozmedzí 70 – 90 cm.

Ďalším doplnkom je výklopný prah na čelnej stene, ktorý slúži okrem vetrania aj ako pomoc pri odsúvaní segmentov v prípade prekážky pri zvýšenom okraji bazéna.

V ponuke máme aj elektrický posuv.

Elektrický posuv sa skladá z dvoch pohonných jednotiek – solárneho panelu a diaľkového
ovládača. Ponúkame tiež súmrakový stmievač, senzor dažďa a vnútorný termostat.

Starostlivosť o zastrešenie

Vďaka použitým technológiám zastrešenie nepotrebuje zvláštnu starostlivosť a údržbu.

Ako zastrešenie udržíte v čistote

Stačí, ho umyť čistým prúdom vody. Nepoužívať abrazívnu pastu, ktorá by mohla povrch poškriabať. Neprípustné je taktiež použiť prípravky obsahujúce benzol, benzín, acetón. Neodporúčame čistiť polykarbonát, pokiaľ je rozpálený od slnka.

Ochrana zastrešenia v nepriaznivom počasí

Pri silnom vetre je potrebné roztiahnuť zastrešenie nad bazén a použiť všetky aretačné prvky zastrešenia k jeho fixácií. Pohyb osôb v zastrešení a okolo neho je pri silnom vetre vylúčená!!!

Zistite cenu Vášho nového bazénu na mieru.