Zastrešenie bazénov ako užitočný doplnok, s ktorým ušetríte

Prečo je zastrešenie bazénov nielen
užitočné, ale aj dôležité

Polykarbonátové zastrešenie bazénov, tvorené zvislými stenami a oblúkom, prispieva k maximálnemu využitiu bazéna v exteriéri. Má hneď niekoľko užitočných funkcií a výhod, ktoré ocení každý zodpovedný majiteľ bazéna. Prečo by ste nemali podceniť zastrešenie bazénov?

Zastrešenie bazénov nechráni len bazén, ale aj vás

Zastrešenie bazénov ochráni vodu pred rôznymi nečistotami, špinou, zvieratami aj poveternostnými vplyvmi. Navyše predĺži vašu kúpaciu sezónu aj o niekoľko týždňov a v bazéne si môžete zaplávať i v prípade nepriaznivého počasia.

Nehovoriac o tom, že zastrešenie bazénov pasívne a ekologicky ohrieva vodu. Ak už hovoríme o úspore, tak je preukázané, že zastrešenie bazénov prispieva aj k menšej spotrebe bazénovej chémie. Rodičia ocenia, že zastrešenie bazénov s detskou poistkou (plné uzamknutie) poskytuje bezpečnú bariéru, ktorá znemožní pád detí do vody. Je potrebné vyzdvihnúť ešte jeden aspekt, ktoré zastrešenie bazénov ponúka – keďže eliminuje škodlivé UV žiarenie, je vhodnou prevenciou vzniku rakoviny kože.

Zaiste vás poteší, že zastrešenie bazénov má jednoduché ovládanie a minimálne nároky na údržbu. Chcete mať zastrešenie bazénov aj vy? Kontaktujte nás pre bezplatnú a nezáväznú online kalkuláciu.

Typy zastrešení

Vyberte si najvhodnejší typ zastrešenia vášho bazéna, ktoré  perfektne zapadne do vašej záhrady.

Nízke zastrešenie

Elegantné zastrešenie bazéna, špeciálne vyvinuté na jeho ochranu. Uľahčuje údržbu, zvyšuje kvalitu vody a robí bazén bezpečnejším. 

Prekrytie Elegant

Elegantné prekrytie bazéna s oblými tvarmi a malou výškou. Bazén môžete využívať bez problémov aj v zakrytom stave.

Prekrytie Imperia

Nízke zastrešenie kombinuje zvislé steny s oblúkom. Neobmedzuje výhľad na okolitú krajinu alebo záhradu okolo bazéna.

Prekrytie CORONA

Nízky model zastrešenia bazéna. Hlavnými znakmi prekrytia Corona sú minimálne zaoblenia a zvislé steny.

Prekrytie VIVA

Model zastrešenia charakterizuje nízka konštrukcia a kombinácia bezkoľajového posunu segmentov s posunom po koľajnici.

Prekrytie Riviera

Elegantné prekrytie bazéna s oblými tvarmi a malou výškou. Bazén môžete využívať bez problémov aj v zakrytom stave.

Prekrytie Oceanic

Nízke zastrešenie kombinuje zvislé steny s oblúkom. Neobmedzuje výhľad na okolitú krajinu alebo záhradu okolo bazéna.

Stredne vysoké zastrešenie

Správna voľba kompromisu medzi nízkym a vysokým prekrytím. Stredné zakrytie bazénov umožňuje voľný pohyb osôb po takmer celom zastrešení priestoru. 

Prekrytie Tropea

Typ rozmernejšieho zastrešenia bazéna umožňujúci dokonalý výhľad na Vašu záhradu, alebo na Vaše práve hrajúce sa deti. Ide o kompromis medzi priestornou Lagunou a nízkym Elegantom.

Prekrytie Universe

Hlavným dizajnovým prvkom tohto zastrešenia je pravidelne zaoblený tvar profilov. Tento model zastrešenia sa hodí do členitých záhrad osadených stromami a kríkmi.

Vysoké zastrešenie

Vysoké zastrešenia sú veľmi žiadané a obľúbené modely, vyznačujúce sa  ako mnohoúčelové a priestranne.

Prekrytie Ravena

Ak hľadáte optimálny pomer medzi veľkosťou a funkčnosťou, potom tento model je zastrešením práve pre Vás. Ide o kombináciu zvislých stien v uhle cca 80° a vypuklých segmentov.

Prekrytie Laguna

Mnohoúčelové zastrešenie s vysokými stenami vytvárajúcimi priestornú halu, ktorého hlavnou výhodou je možnosť voľne sa pohybovať po celom zastrešenom priestore.

Kombinované zastrešenia

Popustite uzdu vlastnej fantázii a kombinujte rôzne typy zastrešenia v jednom, ktoré umožňujú prekrytie bazéna i využite záhradného nábytku pod zastrešením.

Prekrytie Combi

Zistite cenu Vášho nového bazénu na mieru.