Príslušenstvo k bazénom je záruka
pohodlného a bezpečného kúpania

Príslušenstvo k bazénom je záruka pohodlného a bezpečného kúpania

V Sunny Pools ponúkame okrem bazénov aj kvalitné príslušenstvo k bazénom, ktoré vám spríjemní pobyt vo vode. Tá bude dokonale čistá a v ideálnej teplote. Vhodné príslušenstvo k bazénom zároveň prispeje aj k bezpečnosti pri plávaní či samotnom vchádzaní/vychádzaní.

Príslušenstvo k bazénom je záruka pohodlného a bezpečného kúpania

Prvotriedne príslušenstvo k bazénom, ktoré oceníte

Spríjemniť chvíle strávené vo vode aj pri bazéne môže správny výber príslušenstva a doplnkov. Určite mnohí z vás nemajú jasnú predstavu o jeho prevádzkovaní. Vtedy sa môžete spoľahnúť na nás a na naše skúsenosti. K bazénovému príslušenstvu a doplnkom patrí piesková filtrácia, skimmer, vtokové trysky, čerpadlá, vodoinštalačný materiál. Nemôžu chýbať vnútorné alebo vonkajšie plastové schody s protišmykovou úpravou. K zvýšeniu atraktivity bazéna prispeje podvodné osvetlenie. Slanú vodu zabezpečí solonizačné zariadenie. Takáto voda nemá chlórový zápach, nevysušuje a nedráždi pokožku. Má prirodzené antiseptické účinky a eliminuje tvorbu rias aj výskyt mikroorganizmov, ktoré sa zvyknú vyskytovať vo vode. Túžite si dobre zaplávať aj v menšom bazéne? Zaiste oceníte protiprúdové zariadenie, ktoré taktiež patrí medzi populárne príslušenstvo k bazénom. Náš sortiment myslí aj na ohrev vody – či už sa rozhodnete pre elektrický ohrev alebo tepelné čerpadlo. Ďalej zariadenie na úpravu pH, solárna plachta, navijak na solárnu plachtu a mnoho ďalších doplnkov, ktoré vám uľahčia údržbu, ale aj spríjemnia kúpanie. Ak neviete, aké príslušenstvo k bazénom je pre váš bazén osožné, kontaktujte nás. Naše komplexné služby totiž nezahŕňajú len dodanie, montáž, údržbu, záručný aj pozáručný servis, ale i odborné poradenstvo.

Na teleso plastového bazéna poskytujeme záruku 36 mesiacov. Na bazénové príslušenstvo poskytujeme záruku 24 mesiacov. Záruka platí na štandardné tvary bazénov aj atypické.

Úprava bazénovej vody pomocou morskej soli

V poslednom období sa čoraz viac dostáva do popredia údržba vody v bazénoch pomocou solonizačných zariadení. Slaná voda má prirodzené antiseptické účinky, lieči kožné ochorenia, eliminuje tvorbu rias vo vode, likviduje mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode. Nespôsobuje pálenie a červenanie očí. Voda upravená morskou soľou je dobre znesiteľná
a vytvára pocit sviežosti mora. Zloženie slanej vody produkované procesom zariadenia môžeme prirovnať k zloženiu sĺz, takže otvoriť oči pri potápaní spracovanej týmto procesom nie je nepríjemné.

Výhody slanej úpravy vody:
– nevysušuje pokožku
– vhodné pre osoby s citlivou pokožkou
– voda bez chlórového zápachu
– nízke prevádzkové náklady
– ekologicky nazávadná voda – soľ je prírodný produkt
– jemne slaná voda s antiseptickými účinkami

Hodnota pH bazénovej vody určuje, či je voda v bazéne zásaditá alebo kyslá. Ideálna hodnota je 7,2 – 7,6. Vyššie pH spôsobuje tvorbu minerálnych usadenín a zákalov, nízke pH spôsobuje koróziu kovových povrchov, blednutie farby bazéna, podráždenie pokožky a očí. PH vody ovplyvňuje taktiež rozpúšťanie používaných dezinfekčných prípravkov. K meraniu pH správnej hodnoty môžeme použiť niekoľko metód. Lakmusové papieriky, tabletové, kvapkové, digitálne testery. Ak nemáte čas na permanentné sledovanie pH hodnoty vo vode v bazéne máme pre vás riešenie v podobe automatického zariadenia na úpravu pH.

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je ideálne na ohrev bazénovej vody. Aj v našich klimatických podmienkach vám umožní ohriať vodu na ideálnu teplotu. Pracuje tak, že vzduch z ventilátora prúdi cez výparník, kde predáva teplo nemrznúcej kvapaline. Túto následne kompresor tlačí a tým dochádza k zvýšeniu jej teploty. Kvapalina prúdi potrubím do titánového tepelného výmenníka, kde predáva teplo do bazénovej vody. Výhodou je jednoduchá montáž, prijateľná cena a fungovanie aj pri vonkajších teplotách nad 15°C.

Protiprúdové zariadenie

Protiprúdové zariadenie je ideálnym riešením v menších bazénoch, ktoré neumožňujú zaplávať si. Ponúkame troj-výkonové stupne 66, 78 a 104m³/h. Dôležité je vedieť, že od steny s protiprúdovou tryskou sa dá plávať vo vzdialenosti cca 1m. Pokiaľ plavec natiahne ruky a merať 2,5m+1m od steny, vychádza nám, že minimálna dĺžka bazéna, v ktorom má zmysel montovať protiprúd je minimálne 4m. Dlhší bazén je samozrejme výhodou.

Tepelný výmenník na ohrev bazénovej vody

Pre správnu voľbu tepelného výmenníka je dôležitý zdroj tepla (tepelné čerpadlo, solárny ohrev, plynový kotol, elektrický kotol). Každý zdroj tepla pracuje s inou výstupnou teplotou, preto je nutné na každý spôsob navrhnúť iný druh výmenníka. Na výber tepelného výmenníka má vplyv aj spôsob úpravy bazénovej vody. Pre bazén so slanou úpravou musíme použiť titánový výmenník. Poskytujeme výmenník od firmy Bowman vo výkonových radách 40 a 70kW. Dodávateľ na titánové výmenníky poskytuje 10 ročnú záruku na koróziu výmenníka. Na nerezové výmenníky dodávateľ poskytuje záruku 2 roky, takže sme obmedzili predaj. Titánové sú síce drahšie ako nerezové, ale posúďte samy.

Elektrický ohrev bazénovej vody

Elektrický ohrev bazénovej vody slúži k ohrevu vody na základe spínania digitálneho termostatu, ktoré je vždy súčasťou dodávky. Výhodou je možnosť ohrievať bazén za akéhokoľvek počasia. Možná je montáž aj do existujúceho jednoduchým vsadením do systému. Inštaluje sa vždy na výtlačné potrubie, smerom do recirkulačných trysiek. Aby nedošlo k chodu vykurovacej špirály bez prietoku vody, je každý elektrický ohrev vybavený prietokovou klapkou.

Podvodné osvetlenie v bazéne

K vybaveniu bazéna patrí aj podvodné osvetlenie. Nie je nutné na prevádzku, ale ako dekoračný doplnok je nepostrádateľný. Do bazénov sa inštaluje svetlo 100W, 300W alebo LED diódové. Napája sa bezpečným napätím 12V. Bezpečnostné trafo býva väčšinou umiestnené v rozvádzači. Dôležité je doriešiť umiestnenie vypínača pre zapínanie svetla.

Plastové schody vnútorné

Schody rohové môžu byť umiestnené v ktoromkoľvek rohu. Ponúkame tiež schody rohové s druhým zvrchu rozšíreným schodom, rohové so sedacou lavicou po celej šírke bazéna a schody po celej šírke bazéna. Zhotovené sú 3 alebo 4 stupňové v závislosti od hĺbky bazéna. Nášľapy schodov sú zhotovené z plastu hrúbky 15 mm tmavomodrej alebo bielej farby s protišmykovou povrchovou úpravou. Tmavomodré nášľapy na schodoch v svetlomodrom alebo bielom bazéne nesplývajú a sú pekne vidieť.

Vtokové trysky

Vtokové trysky sú umiestnené na stene bazéna a vracia sa nimi už prefiltrovaná voda z pieskovej filtrácie späť do bazéna. Ich počet a umiestnenie je závislé od veľkosti a objemu vody v bazéne.

Technologická šachta

Šachta je vyrobená z plastu, v ponuke sú dve TOP 400 a MAXI. Veľkosť šachty je zvolená podľa vybavenia bazéna. Každý prechod stenou je riešený vodotesnou prechodkou. Obsahuje vystužené rebrovanie z vonkajšej strany vrátane oceľovej armatúry pre betonáž šachty, pochôdzny plastový poklop sivej farby RAL 7032 s dezénovým povrchom, odvetrávací komín potrubia priemeru 75mm vr. hlavice vyvedenej 32cm nad terén, zemniacu gulatinu pr.8mm pre uzemnenie bazénovej vody a ventilátor 230 V, 19W, výkon 100m3/h.

Piesková filtrácia

Princíp čistenia vody spočíva v tom, že bazénová voda prechádza cez filtračný piesok so zrnitosťou 0,4-0,8mm. Všetky mechanické nečistoty sa zachytia v pieskovej náplni. Každá nami z dodávaných filtrácií má 6-cestný ovládací ventil, ktorý má aj polohu „PREPLACH“. Táto umožňuje vyplavenie nečistôt z piesku smerom do kanalizácie, a to pomocou bazénovej vody, tej ubudne z bazéna cca 70-150 litrov vody.

Skimmer

Zariadením sa nasáva bazénová voda, ktorá sa privádza potrubím do pieskovej filtrácie. Rozmer a veľkosť tohto zariadenia, je závislý od veľkosti a objemu vody v bazéne. Súčasťou dodávky je aj redukcia na napojenie mechanického vysávača. Rovnako sa dá, pomocou nami dodávanej redukcie, kompletne odčerpať voda z bazéna napr. pri umývaní alebo vypúšťaní bazéna.

Bazénový automatický vysávač

Vysávač je dobrý pomocník, ktorý povysáva dno aj bočné steny bazéna. Vy sa môžete venovať inej činnosti. Pohybujú sa pod hladinou a pomocou senzorov hodnotia stav, podľa ktorého volia potrebný režim čistenia. Naša spoločnosť ponúka automatické vysávače značky ZODIAC, BWT a Aquabot. Poskytujeme záruku 2 roky. Po zakúpení u nás na modely ponúkame aj servis.

Digitálne zariadenie na úpravu pH bazénovej vody

Hodnota Ph bazénovej vody určuje, či je voda v bazéne zásaditá alebo kyslá. Vyššie pH spôsobuje tvorbu minerálnych usadenín a zákalov, nízke spôsobuje koróziu kovových povrchov, vyblednutie farieb bazénov, podráždeniu pokožky a očí. Navyše pH vody v bazéne veľmi ovplyvňuje rozpúšťanie a taktiež účinnosť používaných dezinfekčných prípravkov.Bohužiaľ, hodnota Ph vody saneustále mení a to vplyvom teploty, zvyškov opaľovacích krémov, ľudského potu,organických činiteľov atď. Zariadenie nás odbremení od potrebného neustále kontrovaného ručného merania a dávkovania pH vo vašom bazéne.

VYSKÚŠAJTE RÝCHLU ONLINE KALKULÁCIU

ZISTITE CENU VÁŠHO NOVÉHO BAZÉNU NA MIERU