Materiál, jeho vlastnosti a záruka

Bazény sú vyrábané z materiálu Polystone z nemeckej spoločnosti Röchling Engineering Plastics. Materiál Polystone je určený na stavbu interiérových a exteriérových bazénov rôznych veľkostí. Materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou a zároveň vynikajúcou húževnatosťou aj pri teplotách -30°C. Je ľahko spracovateľný, veľmi dobre zvariteľný, má vysokú chemickú odolnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Zároveň je zdravotne nezávadný. 

Plast pôsobením tepla mäkne a zvyšujúcou teplotou prechádza v taveninu, ktorú je možné spájať. V tejto fáze zvárania musí dôjsť k vzájomnému tlaku natavených plôch proti sebe, aby došlo k premiešaniu makromolekúl v spoji. Sú pri tom použité elektronické CNC riadené a ovládané zváracie stroje. Pracovníci vkladajú materiál do pneumatického upínacieho stola a CNC elektronika riadi celý proces zvárania. 

Bazény ponúkame v štandardných farbách – v modrej a bielej. Na želanie zákazníka môže byť bazén skombinovaný v dvoch farbách, napr. na schodisku v bazéne v bielom prevedení môžu byť dané modré nášľapy. 

Izolácia bazéna 

Bočné steny bazéna sú obložené výhradne izoláciou - extrudovaným polystyrénom ROOFMATE SL hrúbky 30 mm

Používa sa aj na stvrdnutú betónovú dosku, na ktorú sa ukladá bazén, slúži ako tepelná izolácia dna bazéna. 

Záruka na bazén

Na teleso plastového bazéna poskytujeme záruku 36 mesiacov. Na bazénové príslušenstvo poskytujeme záruku 24 mesiacov. Záruka platí na štandardné tvary bazénov aj atypické.