Informácie o zastrešení

Zastrešenie bazéna vám poskytne účelový spôsob ako predísť znečisteniu vody z ovzdušia, kontamináciou dažďom alebo nečistotám z okolitého prostredia. Ušetrí váš čas a financie na údržbu bazénovej vody. Vďaka intenzite slnečného žiarenia zabezpečí bezplatné a ekologické ohrievanie vody, čím si kúpaciu sezónu predĺžite. Pocítite to už pri prvých jarných lúčoch a tiež na jeseň, kedy intenzita slnečného žiarenia je slabšia. V oblastiach s teplejšími klimatickými podmienkami môžete využiť bazén celoročne. Počas horúcich slnečných dní celé zastrešenie ľahko odsuniete. Manipulácia s ním je komfortná, jednotlivé strešné segmenty sa postupne zasúvajú pod seba.

Zastrešenia NEO - novinka

Zastrešenie môže dokonale ladiť s prostredím, či s okolím domu. Stačí si vybrať z veľkej škály farebných možností. Líši sa tvarom aj výškou. Môžete si vybrať nízke, stredne vysoké, vysoké, ale aj kombinované. Veľmi zaujímavá je novinka Línia Neo, ktorá symbolizuje rodinu nízkych zastrešení. Vyznačuje sa novým zaobleným dizajnom hliníkových profilov. Každý model rady Neo je stabilný a odolný, navyše obsahuje komfortné ovládanie aretačných prvkov.

Viac informácií o farebných vyhotoveniach >>>

Všetky typy sú vyrobené z hliníkových profilov (zliatina Al, Mg, Si), ktoré sú vyvinuté špeciálne na ich výrobu. Majú hrúbku stien od 1 do 3 mm. Sú vždy povrchovo upravené - eloxované alebo práškovo lakované (podľa stupnice RAL). Výrobca (SAPA) je držiteľom certifikátu ISO 9002.

Ako výplň sa používajú polykarbonátové dosky Makrolon. Môže byť dutinkový polykarbonát dvojvrstvový alebo štvorvrstvový a kompaktný polykarbonát 4 mm.

Viac o materiáloch a ich vlastnostiach >>>

Pri výrobe zastrešenia bazéna platí, že je vždy nutné používať materiál len tej najvyššej kvality, pretože bazén vďaka chemickej úprave vody, vytvára pomerne agresívne prostredie, ktoré napadá všetky korózne materiály.